KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts / kolteckning 15837263

nr 1583 7263

Hans Norsbo

(1897-1955), Sverige

Blyerts / kolteckning, Uppsala. Signerad, daterad 1935. Bladets mått: 23,5x17 cm, yttermått inklusive ram: 35x27 cm

Hans Norsbo, född 1897, död 1955, svensk målare och grafiker.

Utrop:

800 kr

Såld:

500 kr

måndag 4 december 2023
kl 20:24:38

1/12 10:29:54 1      Vinnande bud

Hans Norsbo

Läs mer om Hans Norsbo